Лісник. Єгер  Кухар 4 розряду   Тракторист-машиніст  Кравець 4 розряду
 Понеділок, 29.04.2024, 04:38 На сайті встановлено Київський час

Меню сайту
Категорії розділу
1 [59]
Свята [1]
Хмара тегів
Останні новини
Популярні фотографії
[05.03.2014]
1 (0)
[27.08.2014]
Зміни до річного плану (0)
[15.12.2014]
День прав людини (0)
[30.04.2015]
Закладання яблуневого саду (0)
[30.04.2015]
Чисте довкілля (0)
Головна » Статті » життя ліцею » 1

звіт про роботу
Міністерство освіти і науки молоді та спорту України
Управління освіти і науки Одеської обласної державної адміністрації

Звіт
про роботу директора
Державного навчального закладу
«Фрунзівський професійний ліцей»
за 2012 рік




Директор ДНЗ «ФПЛ»
Мартинюк І.М.

2012 р.

Аналіз роботи
ДНЗ «Фрунзівський професійний ліцей»
За 2012 р.

Я, Мартинюк Ігор Миколайович, здійснюю керівництво ДНЗ "Фрунзівський професійний ліцей» смт.Фрунзівка Одеської області на умовах викладених у контракті, у відповідності з чинним законодавством України, Постановами Кабінету Міністрів, наказами Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України та Статутом ліцею.
Інженерно - педагогічним колективом під моїм керівництвом за звітний період була проведена наступна робота:

1. Кадрове забезпечення.

Згідно штатного розпису чисельність працівників ДНЗ «Фрунзівський професійний ліцей» становить 116 особи. Педагогічний колектив ліцею складається з 62 працівників (1 директор ліцею , 1 завідуюча Красноокнянським відділенням, 1 заступник з навчально-виробничої роботи, 1 заступник з навчально-виховної роботи, 2 методиста, 1 вихователь, 1 старший майстер виробничого навчання, 20 викладачів загальноосвітньої підготовки, 7 викладачів спеціальних дисциплін та 24 майстрів виробничого навчання (8 з яких суміщають викладацьку діяльність )). 73 % викладачів мають вищу фахову освіту , серед яких 23% - спеціалісти І категорії, 41% - спеціалісти ІІ категорії , 100%- майстри виробничого навчання, які мають відповідну освіту та рівень кваліфікації.

2. Виконання державного замовлення по підготовці кваліфікованих робітників
Прийом до ліцею здійснюється відповідно переліку професій та обсягу прийому, зазначених у додатку до ліцензії серія АВ № 395755 виданої Міністерством освіти і науки згідно наказу МОН України від 04.04.2008 р. № 868 – Л , серія АВ № 482490 виданої Міністерством освіти і науки згідно наказу МОН України від 12.06.2009 р. № 2411 – Л , серія АГ № 508156 виданої Міністерством освіти і науки згідно наказу МОН України від 12.06.2009 р. № 2411-Л, серія АГ № 508155 виданої Міністерством освіти і науки згідно наказу МОН України від 17.06.2010р. № 1850 –Л. Виконання державного замовлення у 2012 – 2013 навчальний рік з професій : «Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, водій автотранспортних засобів (категорія «С»)», «Кравець», «Кухар», «Лісник. Єгер», «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» становить 100 %.


3. Навчально-виховний процес в ліцеї.
Навчально-виробничий процес в ліцеї здійснюється на основі законів України: “Про освіту”, “Про професійно-технічну освіту”, “Про мови”, “Положення про організацію навчально-виробничого процесу в ПТНЗ” затвердженого наказом Міністерства освіти України від 30.05.2006 року № 419 та інших нормативно-правових і методичних документів.
Навчально-виховний процес в ліцеї здійснюється відповідно перспективного плану.
У 2012 році ДНЗ «Фрунзівський професійний ліцей» пройшов акредитацію з професії «Водій автотранспортних засобів (категорія «С1»)» та отримав сертифікат про Державну акредитацію серія ДДАІ № 002029.
Професійно-теоретична підготовка з професії «Кравець 4 розряду» здійснюється в 2 навчальних кабінетах ДНЗ «ФПЛ», 1 навчальний кабінет у КВ ДНЗ «ФПЛ» , матеріально-технічне забезпечення яких складає 80% . Для здійснення професійно-практичної підготовки є 2 майстерні виготовлення одягу ДНЗ «ФПЛ» , та 3 майстерні виготовлення одягу у КВ ДНЗ «ФПЛ» матеріально-технічне забезпечення , яких складає 85% .
Професійно-теоретична підготовка з професії «Тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, водій автотранспортних засобів (категорія С)» здійснюється в 4 навчальних кабінетах у ДНЗ «ФПЛ», 3 навчальних кабінетах у КВ ДНЗ «ФПЛ», матеріально-технічне забезпечення, яких складає 70% . Для здійснення професійно-практичної підготовки є 2 майстерні ДНЗ «ФПЛ», 1 майстерня КВ ДНЗ «ФПЛ» , 4 лабораторії ДНЗ «ФПЛ», 2 лабораторії КВ ДНЗ «ФПЛ», майданчик підготовки МТА до роботи, маневровий майданчик для вправ з початкового водіння ,які матеріально-технічно забезпечені на 70% .
Професійно-теоретична підготовка з професії «Лісник. Єгер» здійснюється в 2 навчальних кабінетах. Для здійснення професійно-практичної підготовки є 1 майстерня, 1 лабораторія , які забезпечені на 75 %.
Професійно-теоретична підготовка в ліцеї з професії «Кухар» здійснюється в 2 навчальних кабінетах. Для здійснення професійно-практичної підготовки є 1 кухня-лабораторія, яка матеріально-технічно забезпечена на 70 %.
Для здійснення професійно-теоретичної підготовки в Красноокнянському відділенні ДНЗ «ФПЛ» з професії «Електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування» є 3 навчальних кабінети. Для здійснення професійно-практичної підготовки є 1 лабораторія , 1 майстерня.
У 2011-2012 н. р. відремонтовано 1 комбайни , 5 тракторів, 4 вантажних та 1 легковий автомобілів, 75% сільськогосподарських машин та устаткування.
Викладання предметів загальноосвітньої підготовки здійснюється в 12 кабінетах, матеріально-технічне забезпечення кабінетів - 80% .
Виробнича практика, згідно договорів, здійснюється на робочих місцях на підприємствах та фермерських господарствах. Викладачі та майстри виробничого навчання забезпечені навчально-плануючою документацією.
Виховна робота в ліцеї направлена на здійснення правового, фізичного, патріотичного, культурного та духовного виховання молоді.
Стало традицією благословення учнів на навчання та на початок самостійного життя (випуск).
В ліцеї діє «Рада профілактики правопорушень».
Колектив ліцею тісно співпрацює зі службами у справах дітей, сімї та молоді при Фрунзівській райдержадміністрації та з кримінальною службою у справах дітей районного відділу міліції.
Запровадження учнівського самоврядування сприяє змістовному проведенню дозвілля учнів ліцею та підготовці їх до самостійного свідомого життя. З метою виховання здорового способу життя в ліцеї функціонують спортивні секції. Проводяться спортивні змагання та профілактика
Соціальний склад учнівського контингенту ліцею різноманітний і достатньо складний.
Велика увага приділяється соціальному захисту учнів з числа дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування. Вони забезпечені безкоштовним харчуванням, проживанням в гуртожитку. Діти-сироти та позбавлені батьківського піклування (10 осіб) під час літніх канікул пройшли оздоровлення у санаторіях Одеської області .

4. Методична робота.
Відповідно до наказу «Про методичну роботу» № 139-ОС від 03.09.07р. на протязі 2011-2012 навчального року у навчальному закладі працювали чотири методичні комісії:
• методична комісія викладачів загальноосвітньої підготовки
Творче кредо «Удосконалення уроку завдяки впровадженню
професійно-спрямованих завдань - особистісно зорієнтованої
системи навчання та виховання»
• методична комісія швацького та кухарського профілів.
Творче кредо «Вдосконалення навчально-виховного процесу як шлях
до підвищення якості підготовки кваліфікованих працівників»
• методична комісія сільськогосподарського та лісогосподарського профілів.
Творче кредо «Вдосконалення навчально-виховного процесу як шлях до підвищення якості підготовки кваліфікованих працівників»
• методична комісія класних керівників та майстрів виробничого навчання.
Творче кредо «Ми творимо Людину , як скульптор творить свою статую з безформного шматка мармуру: десь в глибині цієї мертвої брили лежать прекрасні риси, які належать добути, очистити від усього зайвого».
Засідання комісій відбувалося за графіком – один раз на місяць, відповідно затвердженого плану.
Головна мета яких – підвищення фахового рівня педпрацівників, їх педагогічної майстерності; удосконалення методики проведення уроку; пошуки шляхів щодо підвищення рівня знань учнів.
Діяльність методичних комісій спрямована на вирішення таких завдань: вивчення та аналіз навчальних досягнень учнів ( зріз знань, за І семестр, за рік); розробка та затвердження завдань для І етапу олімпіад; засвоєння нових програм і підручників; обговорення та затвердження тем методичних розробок; розробка та затвердження плану проведення предметних тижнів; обговорення та затвердження програм виробничої практики, завдань до державної підсумкової та кваліфікаційної атестації; обговорення новинок науково-методичної, психолого-педагогічної літератури ; обговорення матеріалів секцій обласного НМЦ; затвердження завдань для поетапних атестацій; участь у огляд-конкурсах.
Педагогічні працівники приймали участь в обласних секціях, які організовувалися НМЦ ПТО в Одеській області, переможці І етапу олімпіад прийняли участь в ІІ етапі, проведено тематичні тижні: «Кухар», «Природничих дисциплін», «Гуманітарних дисциплін», «Охорони праці», «Права людини»; участь у І-му етапі Всеукраїнському огляд-конкурсі за темою «Популярні енциклопедії робітничих професій в регіонах України».
Працює також школа передового досвіду та школа молодого спеціаліста.
У 2011-2012 н.р. 1 викладач загальноосвітньої підготовки ліцею пройшов курси підвищення кваліфікації у Одеському інституті вдосконалення вчителів.
Учні ліцею беруть участь в обласних предметних олімпіадах і конкурсах професійної майстерності. Ліцей тісно співпрацює з районним будинком культури і будинком дитячої творчості, відділом сім'ї і молоді райдержадміністрації.
Допомогу у вивченні передового педагогічного досвіду, інформаційному забезпеченні педагогічних працівників з проблем освіти, педагогіки, психології, виховання надає викладачам бібліотека. За рахунок позабюджетних коштів проводиться підписка всіх необхідних періодичних видань: «Інформаційний збірник», «Освіта України», інформаційно-практичний бюлетень «Все для вчителя», науково-методичний журнал «Шкільна бібліотека», «Профтех освіта», «Лісовий і мисливський журнал», «Пожежна безпека». В навчальному процесі використовуються технічні засоби навчання, постійно ведеться робота з поповнення: дидактичними матеріалами (плакатами, підручниками, наочними посібниками, методичними розробками), технічними засобами навчання.

5. Фінансово-економічне становище.
За звітний період колективом ліцею зароблено 35400 тис. грн., це дозволяє оновлювати навчально-матеріальну базу, забезпечити своєчасну сплату комунальних послуг.
Заборгованість з заробітної плати, стипендії і оплати комунальних послуг не має.
Кошти позабюджетного рахунку були витрачені на :
заробітна плата та нарахування – -
оплата податків - -
на утримання учбового авто транспортування і ремонт – 27100 грн
на оплату комунальних послуг - 600 грн
послуги зв’язку – 7700 грн
Загальна площа землі складає 355 га

6. Господарча робота.
Проведено: косметичний ремонт кабінетів лабораторій , майстерень навчальних корпусів №1, №2, №3.
У гуртожитку ліцею проведені роботи по заміні 13 металопластикових вікон, також зроблений косметичний ремонт фасаду,житлових кімнат, створена кімната для чергового вахтера.
Озеленено благоустрій території: оформлення квітників на території ліцею та гуртожитку; висадження саджанців листяних та хвойних порід дерев.
На території Красноокнянського відділення у навчальних корпусах №1, №2, №3 проведено косметичний ремонт кабінетів лабораторій , майстерень.
В газовій котельні встановлено новий лічильник.
7. Профорієнтаційна робота.

Формування учнівського контингенту здійснюється з числа випускників загальноосвітніх шкіл Фрунзівського, Великомихайлівського, Краснооснянського , Ширяєвського, Роздільянського та Кодимського , Балтського, Березівського районів.
Працівниками ліцею проводиться виїзні профорієнтаційні консультації по школах районів з попередньою реєстрацією учнів.
В періодичних виданнях: «Одеські вісті», «Новини Фрунзівщини», «Красноокнянський вісник» Красноокнянський р-н, надруковано оголошення про прийом учнів на навчання . Навчальний заклад має власний веб-сайт, який детально розкриває історичну довідку навчального закладу, професії, які можуть отримати учні, матеріально-технічну та виробничу базу ліцею, діяльність ліцею в районі та за його межами.
Розроблено презентацію (відеоролик) проліцензованих професій, з метою масового охоплення населення через кабельне телебачення.
Для проведення профорієнтаційної роботи використовуються усі можливі варіанти.

8. Матеріально – технічна база.

Для забезпечення підготовки кваліфікованих робітничих кадрів з професій, що зазначені в ліцензії, ліцей має навчально – виробничу базу. Для виконання навчальних програм з загальноосвітньої підготовки функціонують 12 кабінетів, для здійснення професійно-теоретичної та загально-технічної підготовки функціонують 14 кабінетів, для здійснення професійно-практичної підготовки – 10 майстерень, 8 лабораторій, які обладнанні системами енергопостачання та опалення.
В навчальному процесі використовується комп’ютерний клас , який підключено до інтернету, технічні засоби навчання: телевізор , графопроєктор, магнітофон, демонстраційний екран, відеокамера, відеоплеєр, створено фільмотеку навчально-пізнавальних фільмів.

Директор ДНЗ «ФПЛ» І.М.Мартинюк
Категорія: 1 | Додав: AD (19.03.2013)
Переглядів: 876 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]

Пошук
Годинник

ДПТНЗ "Захарівський професійний ліцей ©Всі права захищені!              
Сайт оптимізований під браузер FireFox Mozila