Захарівський професійний ліцей
Лісник. Єгер  Кухар 4 розряду   Тракторист-машиніст  Кравець 4 розряду
 Субота, 20.04.2024, 14:16 На сайті встановлено Київський час

З 06 квітня 2020 року, щоранку о 10:00, з понеділка до п’ятниці стартує проект “Всеукраїнська школа онлайн”, у межах якого уроки для учнів будуть транслювати українські телеканали:
• 10-й клас — UA: Перший
• 11-й клас — М1
Також уроки можна буде переглянути на офіційних сторінках Міністерства освіти і науки України у Facebook та YouTube.
Переглядів: 316 | Додав: sl5742 | Дата: 31.03.2020

1 2 3 »
Меню сайту
Хмара тегів
«Електромонтер з ремонту і обслуговування електроустаткування»


Вибір професії — одне з найвідповідальніших рішень в житті, важливість якого складно переоцінити. Якщо людині вдається знайти заняття до душі, то його фізичні і духовні сили виявляються найкращим чином. Як показує статистика кадрових агентств, робочі спеціальності зараз затребувані, як ніякі інші.
Одна з найперспективніших спеціальностей на сьогоднішній день – це професія електромонтера. Вона підходить для тих, хто хоче реалізувати мрію про справжню чоловічу роботу, кого цікавить творчий характер праці. «Так буде світло!» - ці слова, якщо вірити Старому Завіту, першим сказав Бог. Саме тому електромонтери, жартома, називають свою професію першою на Землі.
Всі великі люди розуміли важливість і необхідність електрики. Сучасна молодь, що без «світла» не обійтися - розуміє відмінно. Чи включаємо ми телевізор, чи запалюємо електричну лампочку або просто натискаємо на кнопку дзвінка перед дверима – скрізь нас супроводжує електричний струм. Щоб займатися цією цікавою, але нелегкою справою, потрібна кмітливість, фізична витривалість, спритність рук, хороший зір, розвинене відчуття рівноваги. Професія з таким великим списком вимог не кожному буде по плечу. Природно, що молодим фахівцям в ній доводиться не просто.


Професія «Електромонтер з ремонту і обслуговування електрообладнання» вимагає необхідного об`єму знань з електротехніки, будови і дії електричних машин, апаратів, електровимірювальних приладів, основ економіки й організації виробництва, чіткого дотримування в роботі стандартів і вимог технічної документації, а також знань правил з техніки безпеки, організації робочого місця, вмінь користування електромонтажним інструментом.
Повинен знати: електротехніку з основами промислової електроніки; електроматеріалознавство; читання креслень; будову різних типів електродвигунів постійного та змінного струму, захисних і вимірювальних приладів, комутаційної апаратури; найбільш раціональні способи перевірки, ремонту, складання, встановлення і обслуговування електродвигунів і електроапаратури, способи захисту їх від перенапруги; призначення релейного захисту; принцип дії та схеми максимального струмового захисту; вибір перерізу проводу, плавких вставок і апаратів захисту залежно від струмового навантаження; будову і принцип роботи напівпровідникових та інших випрямлячів; технічні вимоги до виконання електричних проводок усіх типів; номенклатуру, властивості взаємозамінності, застосовуваних під час ремонту електроізоляційних і провідних матеріалів; методи проведення регулювально-здавальних робіт і завдання електроустаткування з пускорегулювальною апаратурою після ремонту; основні електричні норми налагодження обслуговуваного устаткування, методи перевірки і вимірювання їх; принцип дії устаткування, джерел живлення; будову, призначення і умови застосування складного контрольно-вимірювального інструменту; конструкцію універсальних і спеціальних пристроїв; правила безпеки праці в обсязі ІV кваліфікаційної групи.



Повинен уміти: розбирати, здійснювати капітальний ремонт електро-устаткування будь-якого призначення, усіх типів і габаритів під керівництвом електромонтера вищої кваліфікації. Регулювати та перевіряти апаратуру і електроприлади після ремонту. Ремонтувати підсилювачі, прилади світлової та звукової сигналізації, контролери, пости керування, магнітні станції. Обслуговувати силові та освітлювальні електроустановки зі складними схемами вмикання. Виконувати роботу на відомчих електростанціях, трансформаторних електропідстанціях з їх повним вимиканням від напруги. Виконувати оперативні перемикання у електромережі з ревізією трансформаторів, вимикачів, роз’єднувачів і приводів до них, з розбиранням конструктивних елементів. Здійснювати перевірку, монтаж і ремонт схем люмінесцентного освітлення. Розмотувати, розробляти, дозувати, прокладати кабель, монтувати ввідні пристрої та з’єднувальні муфти, виконувати кінцеві заправлення у кабельних лініях напругою до 35 кВ. Визначати місце пошкодження кабелів, вимірювати опори заземлення, потенціали на оболонці кабелю. Виявляти та ліквідовувати відмовлення і несправності електроустаткування зі схемами вмикання середньої складності. Здійснювати паяння м’якими та твердими припоями. Виконувати роботи за кресленнями та схемами. Підбирати пусковий опір для електродвигунів.



Загальнопрофесійні вимоги

Поряд з роботами, що внесені до складу відповідного розділу кваліфікаційної характеристики професії, робітники повинні:
- раціонально і ефективно організовувати працю на робочому місці;
- дотримуватися норм технологічного процесу;
- не допускати браку у роботі;
- знати і виконувати вимоги нормативних актів з охорони праці і навколишнього середовища, дотримуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
- використовувати, в разі необхідності, засоби попередження і усунення природних і непередбачених виробничих негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);
- мати професійну підготовку у обсязі, достатньому для безпечного усування несправностей та відмов, що виникають у процесі роботи, а також для участі у їх ремонті;
- знати та вміти застосовувати інформаційні технології.

Сфера професійного використання випускника

Професії для всіх видів економічної діяльності. Технічне обслуговування і ремонт електрообладнання промислових підприємств, сільськогосподарського виробництва і електропобутових приладів.


Важко назвати таку професію, працюючи за якою на сучасних промислових підприємствах, транспорті чи сільському господарстві можна було б обійтись без знань електротехніки.
Електротехніка – це наука, що вивчає виробництво, передачу і практичне використання електричної енергії.
Автоматика, телемеханіка, радіотехніка, електротехніка, обчислювальна техніка визначають рівень сучасного виробництва, розвиваються на основі використання електроенергії.
У кожній галузі народного господарства є свої специфічні професії. Але серед них існують такі, що потрібні у будь-якій галузі – це професії робітників електротехнічного профілю.

Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Годинник

ДПТНЗ "Захарівський професійний ліцей ©Всі права захищені!              
Сайт оптимізований під браузер FireFox Mozila
Конструктор сайтів - uCoz