Захарівський професійний ліцей
Лісник. Єгер  Кухар 4 розряду   Тракторист-машиніст  Кравець 4 розряду
 Субота, 20.04.2024, 11:59 На сайті встановлено Київський час

З 06 квітня 2020 року, щоранку о 10:00, з понеділка до п’ятниці стартує проект “Всеукраїнська школа онлайн”, у межах якого уроки для учнів будуть транслювати українські телеканали:
• 10-й клас — UA: Перший
• 11-й клас — М1
Також уроки можна буде переглянути на офіційних сторінках Міністерства освіти і науки України у Facebook та YouTube.
Переглядів: 316 | Додав: sl5742 | Дата: 31.03.2020

1 2 3 »
Меню сайту
Хмара тегів
«Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва»


Першими, найдавнішими професіями людини були мисливство, скотарство, землеробство. Перша праця її була селянською – з неї починалось людство, найголовнішою вона залишається і сьогодні.


«Земля-годувальниця» - в мудрих цих словах закладено вікову любов народу до землі. Він ділить з нею радість і горе, він живе і трудиться на ній, співає про неї пісні, складає вірші.


Дбайливо тримає він землю в своїх руках, віддає їй силу своїх м’язів, розум, душу і серце. І за це вона віддячує йому сторицею – дарує соковиті корми його тваринам, прохолодну тінь його дому, запашний хліб до його столу.
Земля – як жива істота – може хворіти і голодувати, страждати від спраги і змінювати характер. Праця хлібороба і полягає в тому, щоб розпізнати цей характер, розкрити всі таємниці землі з користю для себе та інших людей. І тут потрібні терпіння, знання і досвід, потрібен талант.

Про працю хлібороба у творах українських поетів:
"Яке це славне слово - хлїбоpоб,
Що жаpтома ще звуть і гpечкосієм!
До слів найкpащих я вписав його б,
До тих, які ми сеpцем pозумієм!
Щоб хліб, як сонце, сяяв на столі
У кожній хаті, домі та колибі...
Уклін земний пpацівникам землі!
Вам, сіячі, плугатаpі спасибі!"
("Спасибі" М. Рильський)


"Пеpшим був не господь і не геній,
Пеpшим був - пpостий чоловік.
Він ходив по землі зеленій
І, між іншим, хлібину спік.
І не зміг заpобить монумента
Цей наївний фpанк чи дуліб,
Бо не зміг він знайти момента,
Щоб узяти патент на хліб", -
так пише В.Симоненко у віpші "Пеpший". Відчувається гоpдість автора від усвідомлення того, що пpоста людина, тpудівник скpомно лишається поза метушнею і буфонадою самовихвалянь, гідно несучи свою ношу. І в цьому її найвища сила і мудpість наголошує поет в кінцівці віpша.

Ось він, хлібоpоб, "іде сеpед хлібів і супокою, стебло погладить, гpечки медоцвіт, тоpкається смаглявою pукою зеpна тугого й чистого" ("Хома Метелик" А.Малишко), іде, як мудpий господаp, як твоpець життя на землі.


Працю селянську не розкладеш порівну на кожен день, її не виміряєш ані світлом дня, ані втомою. Але як прекрасна земля, до якої приклала людина і розум свій, і серце, якою прекрасною в праці є вона сама!
З того часу, як людина почала займатись землеробством, між людиною і землею, між людиною і рослиною завжди було посередником якесь знаряддя – палка-копач, мотика, соха, плуг, серп, коса, ціп тощо.
Тепер цим посередником є могутній парк сільськогосподарської техніки, який налічує в даний час тисячі найменувань.







Завдання цього парку - якнайкраще обробити ґрунт, щоб зберегти землю, підвищити її родючість, не нашкодити їй. А як вміло використовувати його - повинен знати сучасний сільськогосподарський працівник професія якого – «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва.

По-перше, тракторист – це сільськогосподарський працівник, який знає і експлуатує в процесі виробництва сільськогосподарської продукції не тільки трактори, та всілякі сільськогосподарські машини, а й безліч знарядь та механізмів.
Окрім того, навчаючись за професією можна оволодіти технологією у багатьох галузях землеробства, а не в якійсь одній, окремо взятій.


Той, хто обирає професію «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва»
Повинен знати: правила, способи й особливості виконання сільськогосподарських і меліоративних робіт машинно-тракторними агрегатами відповідно до вимог агротехніки та агротехнології; будову, принцип дії, експлуатаційні регулювання гусеничних тракторів класу більше 30 кН, колісних тракторів більше 20 кН та технологічні регулювання сільськогосподарських машин, що агрегатуються з тракторами цієї категорії; знає основні вимоги до машинобудівельних креслень, вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, правила безпечного поводження з устаткуванням, машинами, механізмами, засоби індивідуального захисту; основи правових знань, галузевої економіки; правила читання креслень та схем.
Повинен уміти: самостійно виконувати сільськогосподарські і меліоративні роботи на гусеничних тракторах більше 30 кН, колісних тракторах більше 20 кН, сільськогосподарських і меліоративних машинах, що агрегатуються з цими тракторами, включаючи начіпні навантажувачі та бульдозери.

Загально-професійні вимоги

Повинен:
а) раціонально та ефективно організувати працю на робочому місці;
б) додержуватись норм технологічного процесу;
в) не допускати браку в роботі;
г) знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, додержуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
д) використовувати в разі необхідності засоби попередження і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені, тощо);
е) знати основи інформаційних технологій.

Сфера професійного використання випускника:


Сільське господарство. Надання послуг сільськогосподарською технікою, заснувати власну справу: вирощувати сільськогосподарську продукцію, займатись тваринництвом, рослинництвом.

Початок трудового життя… Від того, якими будуть перші кроки, залежить і якість борозни, прокладеної через все своє життя. Нехай же мірилом майстерності в кінцевому результаті будуть безвідмовна робота машин, високі врожаї, повні засіки.
І вибирати цю професію потрібно не тому, що ніде подітися, а за покликом душі – бути трактористом – велика честь!
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Годинник

ДПТНЗ "Захарівський професійний ліцей ©Всі права захищені!              
Сайт оптимізований під браузер FireFox Mozila
Конструктор сайтів - uCoz