Захарівський професійний ліцей
Лісник. Єгер  Кухар 4 розряду   Тракторист-машиніст  Кравець 4 розряду
 Четвер, 25.04.2024, 20:59 На сайті встановлено Київський час

З 06 квітня 2020 року, щоранку о 10:00, з понеділка до п’ятниці стартує проект “Всеукраїнська школа онлайн”, у межах якого уроки для учнів будуть транслювати українські телеканали:
• 10-й клас — UA: Перший
• 11-й клас — М1
Також уроки можна буде переглянути на офіційних сторінках Міністерства освіти і науки України у Facebook та YouTube.
Переглядів: 317 | Додав: sl5742 | Дата: 31.03.2020

1 2 3 »
Меню сайту
Хмара тегів
«Маляр»


Робота маляра полягає в підготовці і опорядженні внутрішніх і зовнішніх поверхонь будинків і споруд. Опоряджувати різноманітні поверхні можна фарбами, шпалерами, декоративними матеріалами із застосуванням різноманітних технік.
Маляр фарбує дерев’яні і металеві поверхні з метою захисту їх від псування і корозії, а також, надання їм гарного вигляду. Поштукатурені, бетонні та інші мінеральні основи фарбують або оклеюють шпалерами для надання приміщенню естетичного вигляду, або щоб зробити їх зручними в експлуатації.
Для того щоб наші будинки завжди були чисті, охайні і красиві їх періодично потрібно фарбувати, обклеювати шпалерами або виконувати інші види опоряджень. Тому професія маляра є актуальною у будь-які часи. Без роботи маляра ми не можемо собі уявити і нового будівництва.
Сьогодні в малярній справі застосовуються найновіші, екологічно чисті і довговічні матеріали. Приміщення, де попрацював маляр стає чистим, красивим, затишним.
Повинен знати: властивості основних матеріалів і сумішей, що застосовуються під час виконання малярних та шпалерних робіт; основні вимоги до якості фарбування; будову механізмів для приготування та перемішування шпаклювальних сумішей; способи варіння клею; способи розкроювання шпалер; вимоги до якості матеріалів, що застосовуються під час виконання малярних та шпалерних робіт; вимоги до якості пофарбованих та обклеєних поверхонь; способи приготування фарбувальних сумішей для виконання малярних робіт; будову та правила експлуатації машин, механізмів та механізованого інструменту для малярних робіт (крім агрегатів високого тиску); будова та принцип дії шпалерорізальних машин; будову та правила експлуатації пересувних малярних станцій, розчинонасосів; вимоги до якості матеріалів, що застосовуються під час виконання малярних, шпалерних, штукатурних робіт; вимоги до якості виконання робіт; правила дотримання пожежної та електричної безпеки; правила роботи на підмостках та драбинах; правила дотримання вимог з охорони праці під час виконання робіт на висоті.
Повинен уміти: виконувати прості роботи під час фарбування, обклеювання та ремонту поверхонь.
Загальнопрофесійні вимоги

Повинен:
а) раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;
б) додержуватись норм технологічного процесу;
в) не допускати браку в роботі;
г) знати і виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці і навколишнього середовища, додержуватись норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
д) використовувати в разі необхідності засоби попередженні і усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо);
є) знати основи інформаційних технологій.

Сфера професійного використання випускника

Будівництво завершених будівель; цивільне будівництво: завершальні будівельні роботи, роботи з реконструкції, реставрації, оновлення.
Заробіток та перспективи зайнятості

В період професійної підготовки виплачується стипендія згідно чинного законодавства. Середній заробіток маляра залежить від фінансового стану підприємства, форми власності, кваліфікації працівника і в різних регіонах на різних підприємствах може коливатися. Професія маляра дає можливість займатися індивідуальною трудовою діяльністю та на підприємствах.
Свої ідеї, як інколи можна виразити через власну індивідуальність. Телебачення, Інтернет заповнені різноманітними варіантами оздоблення будівлі. Тому фахівець, який може якісно втілити обрані клієнтом ідеї, використовуючи сучасні технології та матеріали, почуватиметься впевненіше із кожним роком.
Тож професія ця дуже важлива і потрібна.
Сподіваємось, що майбутні маляри будуть високо тримати марку своєї професії , удосконалювати майстерність , радувати людей своєю творчою працею.

«Штукатур»


Штукатурні роботи належать до великої групи оздоблювальних робіт, а професія штукатура займає особливе і дуже помітне місце серед інших будівельних професій.
Колись люди зводили свої будинки з метою захисту і створення умов для проживання. Приміщення, які опоряджували розчином по кам’яній кладці були теплішими, гарнішими і затишнішими. Оштукатурені поверхні можна було опорядити фарбами, шпалерами та іншими матеріалами.
Робота штукатура полягає у виконанні вирівнюючого або декоративного шару розчину на поверхнях стін, стель та інших конструкцій. Штукатурять поверхні як всередині приміщень так і на фасадах.

Штукатур готує поверхню до опорядження, готує розчин, наносить його вручну або механізованим способом на поверхню, розрівнює і затирає.
Повинен знати: властивості основних матеріалів і готових сухих розчинних сумішей, що застосовуються для виконання штукатурних робіт, призначення та способи приготування розчинів із сухих сумішей; склад мастик для кріплення сухої штукатурки; способи улаштування вентиляційних коробів; склад та способи приготування декоративних розчинів, розчинів для штукатурки спеціального призначення та бетонів для торкретування; види та властивості сповільнювачів та прискорювачів тужавлення; властивості розчинів з хімічними домішками (хлористі розчини, розчини з додаванням поташу, хлористого кальцію) та правила користування ними; способи виконання поліпшеної штукатурки; способи промаячування поверхонь; будову розчинонасосів, цемент-гармати та форсунок до них; будову затиральних машин; вимоги до якості штукатурних робіт; способи механізованого нанесення розчинів й торкретування поверхонь.
Повинен уміти: виконувати прості роботи під час обштукатурювання поверхонь та ремонту штукатурки.



Загальнопрофесійні вимоги:

Повинен:
а) раціонально та ефективно організовувати працю на робочому місці;
б) дотримуватись норм технологічного процесу;
в) не допускати браку в роботі;
г) знати й виконувати вимоги нормативних актів про охорону праці й навколишнього середовища, дотримуватися норм, методів і прийомів безпечного ведення робіт;
д) використовувати в разі необхідності засоби попередження й усунення природних і непередбачених негативних явищ (пожежі, аварії, повені тощо).
є) знати інформаційні технології.

Сфера професійного використання випускника:

Загально-будівельні роботи.
Заробіток та перспективи зайнятості

В період професійної підготовки виплачується стипендія згідно чинного законодавства. Середній заробіток штукатура залежить від фінансового стану підприємства, форми власності, кваліфікації працівника і в різних регіонах на різних підприємствах може коливатися. Професія штукатура дає можливість займатися індивідуальною трудовою діяльністю та на підприємствах.
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Годинник

ДПТНЗ "Захарівський професійний ліцей ©Всі права захищені!              
Сайт оптимізований під браузер FireFox Mozila
Конструктор сайтів - uCoz