Захарівський професійний ліцей
Лісник. Єгер  Кухар 4 розряду   Тракторист-машиніст  Кравець 4 розряду
 Середа, 18.09.2019, 10:06 На сайті встановлено Київський час

22 січні важливе для нашої держави свято – День Соборності України. В цей день в ліцеї проводились: урочисті заходи приурочені 100-річчю підписання угоди про злуку УНР і ЗУНР; проведена відкрита класна година в групі №25 (І курс) із залученням учнів та викладачів; для учнів було продемонстровано фільм «Злука»; оформлено тематичну виставку до Дня Соборності України.

Переглядів: 44 | Додав: sl5742 | Дата: 23.01.2019

1 2 3 »
Меню сайту
Хмара тегів
«Кравець»

«Людині дуже не вистачає краси.
Привілеї кравців у тому, що вони можуть
створити красу та подарувати її людям.»
Христіян Лакруа


Кажуть, що вибір професії – це друге народження людини. Від того, наскільки вірно людина обере свій життєвий шлях, залежить, яке місце в суспільстві вона буде займати.
Ось, наприклад, комусь подобається шити, він цю роботу виконує із задоволенням, тому і слід вдосконалювати свої навички і вміння, щодня оволодівати новими техніками, щоб виходило краще та краще. І одного чудового дня це стане його професією. А це дуже добре, бо ж погляньте навколо. Всі люди одягнені, адже без одягу не проживеш, не вийдеш з хати. Кожна людина прагне гарно виглядати. Особливо, прекрасна половина людства намагається встигати за неймовірною швидкістю моди, яка диктує нам актуальні стилі та напрями.
Кравець – це провідна професія у виробництві одягу. Фахівці цієї спеціальності – люди творчі, відповідальні, естетично розвинені. Професія кравця швейного виробництва дає великі можливості для розвитку різних здібностей: нахил до малювання розвивається в процесі вивчення моделювання одягу, нахил до техніки – під час вивчення швейних машин, обладнання для волого-теплової обробки виробів.

Мистецтво гарно одягатися – це такий же талант, як інші. Існують люди, яким від народження притамане відчуття гармонії, кольору, форми, стилю. Вони відчувають одяг як другу шкіру. Таких людей, наділених талантом, елегантністю, досить небагато. Але при бажанні в собі можна розвинути та виховати цей талант.
В усі часи у суспільстві панували певні погляди, думки, художнє уявлення щодо одягу, формувались відповідні напрямки моди. Усе це тісно пов’язане з професією кравця, людини завдяки, праці та фантазії якої наші бажання втілюються у життя. Професія кравця одночасно є однією з найдавніших і найсучасніших, бо потреба в кравецьких послугах існує постійно.

Кінцевим продуктом праці кравця є найрізноманітніше вбрання, без якого неможливо обійтись: жіноче, чоловіче і дитяче; зимове, літнє і демісезонне.Кравцями можуть працювати як жінки, так і чоловіки без вікових обмежень. Вони мають можливість працювати не тільки на підприємствах, в ательє, але й удома. Незважаючи на широке використання механізмів у швейному виробництві, питома вага ручної праці у професії кравця залишається досить значною. Кравцю треба мати схильність до творчої діяльності, інтерес до нового, здатність до нестандартного мислення, розвинутий окомір, художній смак та кольоросприймання. Багато в чому успіх праці кравця залежить від уміння спілкуватись з клієнтами, підмічати особливості їх стану, поведінки та характеру.

Сучасний кравець повинен:
уміти виконувати всі види робіт щодо виготовлення одягу за стандартами та індивідуальними замовленнями;
вибирати (моделювати) фасони одягу відповідно до тенденції моди особливостей фігури замовника та властивостей тканини;
знімати мірку із замовника і виготовляти відповідні лекала для подальшого розкрою обраного фасону чи моделі;
робити розкрій тканини;
користуватись механізмами та ручним інструментом;
визначити якість крою та готових виробів;
знати асортимент одягу, конструкцію й деталі виробів, властивості та особливості тканини та необхідної фурнітури.
Професія кравця не рекомендується особам, які мають захворювання легенів та дихальних шляхів, страждають на гіпертонію та мають послаблений зір.


Свої ідеї, як інколи можна виразити через власну індивідуальність. Телебачення, Інтернет заповнені різноманітними варіантами моделей та оздобленням одягу. Можна навіть віртуально приміряти сукню або костюм. Зрештою, стильність в останні роки стає вагомішою за моду. Тому фахівець, який може якісно втілити обрані клієнтом ідеї, використовуючи сучасні технології та матеріали, почуватиметься впевненіше із кожним роком.
Тож професія ця дуже важлива і потрібна.
Сподіваємось, що майбутні кравці будуть високо тримати марку своєї професії , удосконалювати майстерність , радувати людей своєю творчою працею.
Пошук
Календар
«  Вересень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30
Годинник

ДПТНЗ "Захарівський професійний ліцей ©Всі права захищені!              
Сайт оптимізований під браузер FireFox Mozila
Конструктор сайтів - uCoz